KONKURS BEZPIECZNY I PRZYJAZNY ŻŁOBEK

Miło nam poinformować Państwa o uzyskaniu przez naszą placówkę certyfikatu “Bezpieczny i przyjazny żłobek”. Celem ogólnopolskiego konkursu było rozwijanie aktywności małych dzieci, wdrażanie do samodzielności. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb i możliwości wychowanków oraz rozbudzanie ciekawości, stymulowanie wszystkich obszarów rozwoju.

Zadań konkursowych  było 10 i poniżej mogą się Państwo zapoznać z efektami naszej pracy.

Zadanie 1 – Zapewnianie dzieciom bezpieczeństwa poprzez wprowadzenie polityki lub procedur ochrony dzieci

W naszej placówce wprowadzone są procedury m.in. bezpiecznego pobytu dziecka w placówce, przyprowadzania i odbierania dzieci, bezpiecznego przebywania poza terenem żłobka, postępowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Opracowaliśmy również procedury dotyczące wystąpienia COVID-19.

Procedurom w żłobku podlegają: dyrektor, wszyscy pracownicy żłobka oraz rodzice. Z procedurami można zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce Dla Rodzica – Akty prawne.

Zadanie 2 – Dzieci biorą udział w codziennych zabawach na świeżym powietrzu – Pogoda to nie przeszkoda

Zabawy na świeżym powietrzu to podstawa dobrego rozwoju, dlatego korzystamy z tego niemal w każdą aurę. Latem szukamy cienia w naszym ogrodzie, który jest wyposażony w zabawki i sprzęty dostosowane do wieku dzieci, jesienią zbieramy liście, kasztany i inne dary tej pory roku, zimą lepimy bałwana a wiosną dużo spacerujemy uliczkami Prószkowa przy pomocy węża spacerowego a maluszki korzystają z dwóch wieloosobowych wózków.

Zadanie 3 – Wspieranie rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych, między innymi poprzez organizację zajęć pt. Pysznie, zdrowo, kolorowo – w ramach których dzieci przygotowują z pomocą opiekunów kanapki lub inną przekąskę

Najbardziej smakuje kanapka lub pizza zrobiona własnymi rączkami. Bardzo często pozwalamy dzieciom samodzielnie przygotować posiłek tak aby każdy zjadł to na co ma ochotę.

Zadanie 4- Dzieci wykonują grupową pracę plastyczną pt. Owocowa przygoda.

Zadanie 5- Zorganizowanie Dnia Wymarzonego Bohatera

Każdy z nas jak był mały chciał być superbohaterem dlatego dzieci mogą choć jeden dzień być kimś o kim marzą lub kogo kochają.

Zadanie 6- urozmaicone posiłki

Nasze jadłospisy układane przez intendentkę i kucharkę są smaczne, kolorowe, ciekawe i przede wszystkim zdrowe. Można je śledzić na naszej stronie internetowe w zakładce jadłospis.

Zadanie 7 – Organizowanie rodzinnych uroczystości, np. Dzień Babci, Mamy, Taty, Rodziny

Spotkania w gronie rodziny to najcenniejszy czas, dlatego jeśli tylko możemy organizujemy zajęcia otwarte oraz uroczyste zakończenia edukacji żłobkowej.

Zadanie 8 – Dzieci wspólnie z członkami rodziny wykonują pracę plastyczną na dowolny temat

Tematem naszej pracy były “Wymarzone wakacje”

Zadanie 9 – Organizowanie codziennych zajęć ruchowych pt. Wesołe wygibasy.

Codzienna gimnastyka czy mini igrzyska sportowe to dla nas wspaniała zabawa. W zdrowym ciele zdrowy duch 🙂

Zadanie 10 – Mały Odkrywca 

W naszym żłobku raz w miesiącu prowadzone są zajęcia z sensoplastyki, sensoryki oraz rytmika, muzyka i zajęcia z języka niemieckiego.

Skip to content